Достапни линкови

25 загинати во бомбашки напад на спортски настан во Пакистан


Бомбаш самоубиец предизвика експлозија на терен за одбојка во северозападен Пакистан, при што загинаа најмалку 25 лица, соопшти полицијата. Насилствата во Пакистан се зголемија по офанзивата против талибанците во Јужен Вазиристан и во одмазднички напади од Октомври 2009 загинаа над 500 лица.
XS
SM
MD
LG