Достапни линкови

Во воздушни напади на колаиционите сили во Хелманд загинале 9 цивили


Во воздушен напад на меѓународните сили во aвганистанската провинција Хелманд загинале 9 лица. Од нив, според локалните власти, 7 биле цивили и двајца талибанци. До нападот дошло по повик на патрола на меѓународните сили кои се нашле под оган на милитантите.
XS
SM
MD
LG