Достапни линкови

Бали: Можни терористички напади за Нова Година


Американската амбасада во Индонезија денеска предупреди за можни терористички напади за време на ново годишното празнување на Бали. На Бали во октомври 2002 година во бомбашкиот напад загинаа 202 луѓе, главно туристи.
XS
SM
MD
LG