Достапни линкови

Пратениците за Нова година на работа


Македонските пратениците оваа година ќе ја завршат работно. Денеска на седница во Собранието ќе може да и поставуваат пратенички прашања на Владата. Според Деловникот за работа , седницата треба да заврши најдоцна до 18 часот.

XS
SM
MD
LG