Достапни линкови

Меркел најави нови финансиски правила за 2010та


Германската Канцеларка Ангела Меркел предупреди дека европската економија прво ќе се влоши пред да се подобри во 2010 година. Во нејзиното традиционално ногодишно обраќање истакна дека германската влада ќе стори се што е во нејзина моќ за да создае повеќе работни места и да ги заштити веќе вработените од отпуштања. Меркел најави дека ќе воведе нови финансиски правила , за да навремено се „ сперечи неодговорност и вишокот вработени“.

XS
SM
MD
LG