Достапни линкови

Нови 16 сомнителни на грипот А Х1 Н1 во Македонија


Во скопските болници во зиминативе 24 часа се хоспитализирани нови 16 пациенти сомнителни на грипот А Х1 Н1. На Клиниката за инфективни болести се примени 6 луѓе, а на Институто за белодробни заболувања кај децата 7 деца. Според Институтот за јавно здравје во текот на минатата недела се пријавени 4990 слуачи на лица сомнителни на грипот.

XS
SM
MD
LG