Достапни линкови

Гилаури-економијата во Грузија ќе има раст од 2 проценти во 2010


Грузискиот премиер Ника Гилаури соопшти денеска дека економијата во земјата во 2010 година ќе забележи раст од 2 проценти. Грузија која најмногу зависи од странските инвестиции имаше пад во домашната економија, поради нивното повлекување од земјата за време на економската криза и петдневната војна со Русија во август 2008 година.

XS
SM
MD
LG