Достапни линкови

Построги мерки за интернет корисниците во Белорусија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко вети денеска дека ќе ја зголеми контролата врз интернет и веб корисниците во земјата. Лукашенко соопшти дека луѓето што постираат лаги онлајн треба да бидат предмет на истрага. Според новиот предлог закон секој корисник кога ќе објави нешто на интернет ќе треба да се регистрира и индентификува.
XS
SM
MD
LG