Достапни линкови

Груевски-2009 беше тешка за Македонија


2009 година беше тешка за Македонија, поради светската економска криза која се одрази и врз домашната економија, а дополнителен проблем беа и блокадите од Грција за членство во НАТО и ЕУ, соопшти денеска премиерот Никола Груевски, при посетата на Домот за деца без родители 11 Октомври. Според него владата го дала својот максимум и успеала земјата да добие позитивен извештај од унијата и визна либерализација.
XS
SM
MD
LG