Достапни линкови

Британски заложник во Ирак пуштен на слобода


Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Милибанд соопшти денеска дека британскиот државјанин Петер Мур кој беше киндапиран во Ирак во 2007 е пуштен на слобода. Милибанг ги опиша годините на Мур во заложиштво како страшни, мизерни и несигурни. Мур кој е 36 годишен компјутерски техничар беше киндапиран од милитантите во Багдад со неговите 4 телохранители, кои подоцна беа убиени.
XS
SM
MD
LG