Достапни линкови

27 мртви во серија на бомбашки напади во Ирак


Во серија на бомбашки напади во Ирак животот го загубија најмалку 27 луѓе, а 35 се повредени. Во првиот напад со автомобил бомба цел била безбедоносната контрола пред канцеларијата на градоначалникот на покраината Анбар, а вториот напад се случил кога гардоначалникот Касим Мохамед пристигнал на местото на експлозијата и бил нападнат од бомбаш самоубиец, кој ја активирал бомбата, кога бил задржан од чуварите.

XS
SM
MD
LG