Достапни линкови

Про-владини протести во Иран


Илјадници приврзаници на иранските власти и денеска протестираат во Техеран. Тие бараат да им се суди на сите кои учествуваа на опозициските протести во неделата за време на прославувањето на празникот Ашура. Најмалку 8 луѓе загинаа во судирите на безбедносните сили и демонстрантите, меѓу кои и внукот на опозицискиот лидер Мир Хосеин Моусави.
XS
SM
MD
LG