Достапни линкови

Талибанците одговорни за нападите во Пакистан


Талибанците ја презема одговорноста за бомбашките напади за време на шиитската церемонија во понеделникот во гардот Карачи во Пакистан, каде животот го загубија најмалку 43 луѓе. Високиот командир на Талибанците, Асматулах Шахен телефонски ги известил новинските агенции дека тие биле организатори на повеќето такви напади. Талибанците сметаат дека шиитите се еретици.
XS
SM
MD
LG