Достапни линкови

Браун со подршка за Аунг Су Ки


Британскиот премиер Гордон Браун и напишал лично писмо на опозиционата лидерка во Мјанмар, Аунг Су Ки, во кое и оддава признание за нејзината храброст. Браун истовремено го повикува режимот во Мјанмар да започне дијалог со неа и да спроведе фер и демократски избори во 2010-та година.
XS
SM
MD
LG