Достапни линкови

Автопатот низ Западниот Брег ќе го користат и палестинците


Израелскиот Врховен суд и нареди на армијата да им дозволи на Палестинците да патуваат на делови од главниот автопат на Западниот Брег. Автопатот од Ерусалим до Тел Авив, во делот кој минува низ Западниот Брег, во 2002-ра година беше затворен за Палестинците откако таму милитантите извршија неколку напади.
XS
SM
MD
LG