Достапни линкови

Расте цената на нафтата


Цената на нафтата на светските берзи порасна поради очекувањата за зголемена побарувачка во САД, каде што студеното време ќе придонесе за поголема потрошувачка на енергенси за загревање. На берзата во Њујорк еден барел нафта вчера се продавал за речиси 79 долари, а во Лондон цената достигнала до 77,6 долари.
XS
SM
MD
LG