Достапни линкови

Шесткатна зграда се урнала во Турција


Една шесткатна зграда се урнала во азискиот дел на Истамбул во Турција и под нејзините урнатити е затрупано најмалку едно лице. Некои медиуми тврдат дека при уривањето на зградата се повредени неколку луѓе. Сеуште не се познати причините за уривањето на зградата.XS
SM
MD
LG