Достапни линкови

Руски војник осуден на 8 години за шпијонажа


Еден руски војник е осуден на 8 години затвор, поради тоа што бил шпиун на Грузија. Војникот признал пред судот дека е виновен за велепредавство на земјата. Тој добивал воени информации од разузнавачките служби кои се сметаат за државна тајна и ги пренесувал на грузиските тајни служби.
XS
SM
MD
LG