Достапни линкови

Полицијата не го штити иранскиот опозициски лидер


Синот на иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби соопшти денеска дека безбедносните цили не го заштитуваат доволно неговиот татко и негвиот дом. Тој нивното повлекување го нарече квази-домашен притвор по наредба на полицијата. Каруби се кандидираше на спорните претседателски избори во јуни.
XS
SM
MD
LG