Достапни линкови

Нова жртва на А Х1 Н1 во Македонија


На Клиниката за инфективни болести починало едно лице од бронхопневонија и со потврдено присуство на грипот А Х1 Н1, соопшти министерството за здравство. Станува збор за пациент со претходно хронично заболување. Во изминативе 24 часа низ болниците во Скопје се примени нови 18 пациенти со сиптоми ма грипот.
XS
SM
MD
LG