Достапни линкови

Ахмадинеџад-опозициските протести режирани од САД и Израел


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад соопшти дека анти-владините протести минатата недела биле режирани од страна на САД и Израел. Западните земји претходно упатија критики до Иран за употребата на сила против демонстрантите и негираа дека ги подржале протестите.
XS
SM
MD
LG