Достапни линкови

Медведев потпиша нов закон за затајување на данок


Рускиот претседател Димитри Медведев потпиша закон со кој се забранува луѓето кои прв пат се осомничени за затајување на данок да бидат осудени на затворска казна. Според законот тие што ќе бидат прогласени за виновни ќе треба само да ги вратат парите што и ги должат на земјата.
XS
SM
MD
LG