Достапни линкови

Љаиќ поднесе оставка бидејќи не го уапси Ратко Младиќ


Шефот на српското кординативно тело за соработка со хашкиот трибунал Расим Љаиќ поднесе оставка, бидејќи неговиот тим не успеа да го уапси Ратко Младиќ на кој треба да му се суди за воени злосторства. Младиќ е обвинет за геноцид и за убиство на над 7000 босански муслимани во масакарот во Среберница во 1995 година.
XS
SM
MD
LG