Достапни линкови

Авионска линија Тбилиси-Москва за прв пат по војната


Грузиска авио компанија ќе воведе директен лед од Тбилиси до Москва за прв пат по војната меѓу двете земји минатата година. Според авио компанијата авионот нема да лета денеска и утре бидејќи дозволата од руското минситерство за транспорт не стигнала на време. Грузиските авиони последен пат летаа кон Москва на 8 август 2008 година, ден пред 5 дневниот конфликт меѓу двете земји за грузиската сепаратситичка република Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG