Достапни линкови

Про-владини протести низ Иран


Десетина илјади приврзаници на иранската власт денеска на протести побараа да се спроведат казни за опозиционите лидери. Претходно Техеран ги обвини Западните земји дека ги подржале анти-владините демонстрации во кои животот го загубија 8 луѓе. Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека тие започнале истрага за вмешаноста на странските земји во внатрешните проблеми на земјата.
XS
SM
MD
LG