Достапни линкови

Фреден-потребен е консензус за да се реши спорот со Грција


Македонија треба да ги продолжи реформите и контактите со Грција и натаму да покажува дека сака да стане членка на ЕУ изјави шведскиот амбасадор во Македонија, Ларс Фреден. Според него, за да се најде решение за спорот со името на Македонија и е потребен внатрешен консензус.
XS
SM
MD
LG