Достапни линкови

Украина потпиша договор со Русија за испорака на нафта


Украинската национална компанија за енергетика соопшти дека Киев и Москва потпишале нов договор за цените за испорака на нафта. Русија ја информирала Европската Комисија дека тие ќе продолжат со транзитот на нафтата во земјите од ЕУ преку Украина. Европската Унија го поздрави потпишувањето на договорот.
XS
SM
MD
LG