Достапни линкови

СЗО: новиот грип нема да биде совладан до 2011


Шефот на Светската здравствена организација, Маргарет Чан соопшти дека пандемијата на грипот А Х1 Н1 можеби нема да биде совладана до 2011 година, бидејќи бројот на нови случаи се намалува само во некои западни делови на светот, како Канада и Америка.
XS
SM
MD
LG