Достапни линкови

Сомалиски пирати грабнале танкер


Сомалиските пирати грабнале танкер со хемиски средства кој пловел под британско знаме. Танкерот со 24 членови на екипажот пловел од Шпанија за Тајланд. Членовите на екипажот биле од Русија, Украина, Бугарија, Романија, Полска, Грузија, Индија и Турција.
XS
SM
MD
LG