Достапни линкови

Путин: Русија мора да развива офанзивно оружје


Русија мора да развива офанзивно оружје за да се соочи со американските антиракетни планови. Ова, како што јавуваат руските медиуми, го изјавил премиерот Владимир Путин кој престојува во Владивосток, на рускиот далечен исток. Тој додал дека Русија не планира да развива антиркетен одбранбен систем, бидејќи бил прескап и несигурен. За да се задржи рамнотежата Русија мора да развива офанзивно оружје, изјавил Путин.
XS
SM
MD
LG