Достапни линкови

САД и сојузниците размислуваат за нови санкции против Иран


Висок американски претставник за националната безбедност изјавил дека Соединетите држави и нејзините меѓународни партнери разговараат за изнаоѓање на нови санкции против Иран. Началникот на Генерелштабот за Национална безбедност, Дени МекДонауг изјавил дека американската администрација и нејзините сојузници ги проучуваат следните чекори кои ќе ги преземат против Иран.
XS
SM
MD
LG