Достапни линкови

Во Кина егзекутиран британски државјанин


Кина го егзекутира британецот осуден за трговија со дрога и покрај многуте жалби на британската влада и на неговото семејство. Тие тврдеа дека осудениот е нестабилна личност кој ненамерно бил вовлечен во криминал. Алкам Шакил е првиот епропеец кој е егзекутиран во Кина во последните 50 години.
XS
SM
MD
LG