Достапни линкови

Ал-Каеда одговорни за нападот на американскиот авион на Божиќ


Ал-Каеда ја презеде одговорноста за неуспешниот напад врз американскиот авион во четвртокот се вели во соопштението на оваа организација објавено на интернет. Нападот бил одговор на американските анти-терористички напади во Јемен. Претходно овој месец, американските сили заедно со владата на Јемен започна воздушни напади против милитантите на Ал-Каеда.

XS
SM
MD
LG