Достапни линкови

Во пожар на брод во Русија, 4 мртви


Четворица морнари загинале во пожар на брод риболовец во Русија. Руските пожарникари три часа го гаснеле пожарот на бродот и притоа ги пронашле телата на морнарите. Сеуште не се знае причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG