Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и североисточните делови наместа ќе има слаби врнежи од дожд, а на планините снег. Утринската температура се движи од минус три до три, а дневната од четири до десет степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG