Достапни линкови

Сејдиу не е против предверемни парламентарни избори на Косово


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу денеска соопшти дека не ја исклучува можноста за одржување на предвремени парламентарни избори. Според Сејдиу коалиционите партнери треба да вложат напори за да обезбедат подобар квалитет на владеењето во земјата и доколку се договорат да има предвремени избори, тој не е против промени во власта.
XS
SM
MD
LG