Достапни линкови

Талат-ако се реши кипарското прашање ќе се одложат изборите


Лидерот на кипарските Турци, Махмет Али Талат соопшти денеска дека ако се најде решение за кипарското прашање до април 2010 година, преговорите ќе бидат одложени до претседателските избори во северниот дел на островот за прашањето да не биде дел од предизборната кампања. Во наредниот период според Талат ќе се преговара за териоториите, сопственоста, гаранциите и безбедноста.XS
SM
MD
LG