Достапни линкови

Нови 17 пациенти сомнителни на А Х1 Н1 во Македонија


Во изминативе 24 часа во Македонија се хоспитализирани нови 17 пациенти со сиптоми на грипот А Х1 Н1. На Клиниката за инфективни болести се примени 8 пациенти. На Клиниката за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања кај децата се хоспитализаирани 9 деца со симптоми на грипот.


XS
SM
MD
LG