Достапни линкови

ИРНА-телата на 5 демонстранти во Иран под истрага


Иранската новинска агенција ИРНА соопшти денеска дека 5 тела на убиените прореформистички демонстранти кои го загубија животот за време на вчерашните протести сеуште се чуваат за да се комплетира истрагата. Меѓу нив се наоѓа и телото на Али Моусави внукот на опозицискиот лидер, кој беше убиен на протестите.
XS
SM
MD
LG