Достапни линкови

Полицаецот кој објави видеo за корупција на интернет на суд


На еден поранешниот полицаец во Русија кој на веб сајтот Ју Тјуб ги обвинил своите претпоставени за корупција ќе му се суди за злоупотреба на работното место. Преходно обвинетиот Алекс Домовски објавил видео на истиот сајт во кој го повикува премиерот Владимир Путин да преземе мерки за да ја спречи коруцијата во полицијата. Клипот на сајтот го виделе над милион луѓе.
XS
SM
MD
LG