Достапни линкови

Нови критики до Иран за убиствата на демонстрациите


Европската Унија упати критики до Техеран за употребата на брутална сила од страна на безбедносните сили против опозициските демонстранти. Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Милибанд соопшти дека насилството на иранските безбедносни сили е вознемирувачко. Претходно судирите меѓу иранските безбедносни сили и демонстрантите во кои животот го загубија 8 луѓе го осудија и германската канцеларка Ангела Меркел, Италија, Франција и САД.


XS
SM
MD
LG