Достапни линкови

10 цивили загинале во воена операција во Авганистан


Кабинетот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи соопшти денеска дека 10 цивили го загубиле животот, меѓу кои и деца за време на воената операција во покраината Куран, која се наоѓа на источната граница со Пакистан. Според кабинетот Карзаи ги осудил убиствата и наредил да се истражи инцидентот.
XS
SM
MD
LG