Достапни линкови

Абдуламуталаб немал контакт со семејството


Семејството на Фарук Абдуламуталаб кој се обиде да изврши терористички напад на еден американски авион во петокот соопшти дека никој од нив не остварил контакт со него додека студирал во странство. Таткото на Абдуламуталаб пред два месеца го пријавил неговото исчезнување во домашните и странските безбедносни агенции. Семејството го опишало однесувањето на Абдуламуталаб, како несодветно за неговиот карактер.
XS
SM
MD
LG