Достапни линкови

Атина: „Револуционерна Борба“ стои зад ноќешниот напад


Грчката полиција се сомнева дека зад ноќешниот напад врз осигурителната компанија во Атина стои екстремистичката организација Револуционерна борба. Во силната екплозија во Атина нема жртви, но е направена огромна штета на Компанијата, која и припаѓа на Националната Банка на Грција, како и на неколку соседни згради.
XS
SM
MD
LG