Достапни линкови

Двајца полицајци и тројца милитанти загинаа во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека двајца нејзини припадници се убиени во напад на милитанти на контролен пункт во провинцијата Багдис. Шефот на локалната полиција Сајед Ахмад Самех соопшти дека во престрелките загинале и тројца милитанти.
XS
SM
MD
LG