Достапни линкови

Милошоски ке реферира за надворешната политика


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски денеска ке има излагање пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Темите, како што е соопштено, се актуелни прашања од областа на надворешната политика, како и остварените активности на меѓународен план.
XS
SM
MD
LG