Достапни линкови

Нова жртва од грипот А Х1 Н1 во Македонија


На Клиниката за инфективни болести во Скопје од грипот А Х1 Н1 и од тешка форма на пневмонија починала една 45 годишна пациентка, соопштија од министерството за здравство. Во изминатите 24 часа на клиниката се примени 6 нови пациенти, а во Клиникта за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања се хоспитализирани 17 деца со сиптоми на грипот.


XS
SM
MD
LG