Достапни линкови

Кастро-самитот за климатски промени е неуспешен


Обединетите нации се во тешка ситуација по големиот неуспех на самитот за климатски промени во Копенхаген, соопшти денеска поранешниот кубански лидер Фидел Кастро кој за договорот што беше постигнат смета дека е арогантен и антидемократски. Според Кастро на самитот лидерите на земјите неможеле да го искажат својот став за проблемите, бидејќи претседателот Барак Обама и богатите земји го презеле самитот во свои раце.
XS
SM
MD
LG