Достапни линкови

Папата за прв пат по нападот го напушти Ватикан


Папата Бенедикт 16 за прв пат денеска го напушти Ватикан откако во четвртокот беше нападнат од една жена за време на полноќната миса за Божиќ. Папата под силно обезбедување споделил оброк со сиромашните во една народна кујна во Рим. Судот во Ватикан соопшти денеска дека за неколку недели ќе и пресуди на 25 годишната Сузана Маиоло кој го нападна папата, а до тогаш таа ќе остане во психијатриската клиника.
XS
SM
MD
LG