Достапни линкови

Убиен внукот на опозицискиот лидер во Иран


Иранскиот реформистички сајт Парлеманњуз објави денеска дека внукот на лидерот на опозицијата, Мир Хосеин Мусави го загубил животот во денешните судири во Техеран. Според сајтот Али Мусави бил убиен на пладне и неговот тело се наоѓа во една болница во градот. Близок родина на Мусави ја потврдил информацијата во интервју за Радио Слободна Европа, Радио Фарда.
XS
SM
MD
LG